Чому я йду на Марш 8 березня

УВАГА: Все в цьому дописі виключно мої думки і відчуття.

Я не дуже люблю говорити про те, чому я феміністка, а тим пак про те, чому я підтримую фемрух, але разом з тим, мені не хочеться якихось недомовок.

Я йду, тому що рівноправ’я досі не існує.

Мене відверто дістали масні жарти про жінок. Так-так, я зараз про усе оце обговорення довжини її спідниці та декольте, я про усі ці жарти штибу “насосала” і “багатого мужика знайшла”. Багатьом чоловікам складно зрозуміти що тут не так, а я поясню… Ці жартики звучать так наче жінка сама ні на що не здатна, і дякую феміністкам першої і другої хвилі, і що я народилась не в мусульманській країні і я можу виходити з дому без супроводу чоловіка/батька/брата, я можу сама обирати чим займатись, де вчитись, як виглядати і я належу тільки собі і сама можу розпоряджатись своїм життям, а ще кохану людину можу обирати сама, або ж обирати свободу.

Мене обурюють запитання роботодавців (та й вимоги в заявці) про те чи є в мене хлопець/чоловік, чи є в мене діти, коли я збираюсь народжувати. Начебто це має їх обходити і впливає на мою працездатність.

Останнім часом я багато думаю про питання безпеки і поки я не можу остаточно визначити чи я справді можу захистити себе, хоч і ходжу на курси самооборони. Оце обдумування свого життя жінкою я почала після прочитання посту в твіттері однієї дівчини про зону комфорту і поділюся своїм досвідом, який практично співпадає з її досвідом:

— Зверніть увагу на те, як сидять чоловіки і як сидять жінки. І чому коли заходить жінка і в неї є вибір сісти поряд з жінкою чи сісти поряд з чоловіком, то вона обере перше.
Відповідь: більшість чоловіків сидять з широко розсунутими ногами так, наче в них яєчка лопнуть, якщо вони їх триматимуть разом, часом займаючи два місця, а жінки навпаки – стараються займати якомога менше місця і уникаючи зайвих доторків з тою, хто сидить поруч.

— Особливо закликаю жінок, які читатимуть цей допис, задуматись як часто ви стискаєте ключі в кишені (а може й газовий балончик), коли повертаєтесь ввечері додому, як часто в вас виникає напруження коли ви лишаєтесь сам-на-сам з чоловіком/и і чи виникає воно, коли ви лишаєтесь наодинці з жінкою? Як часто ви шарахаєтесь шурхоту за спиною, коли йдете самі безлюдною вулицею?
Чоловікам скажу лиш одне, задумайтесь, бо вам ніколи не зрозуміти цього страху, для нас він постійний, для вас можливий тільки тоді, коли ви зустрічаєте натовп гопніків. І мені набридло вже чути і читати про те, що начебто, побачивши жінку в темному заковулку, ви теж напружились би. ЦЕ НАГЛА БРЕХНЯ.

Мені обридло обговорення мого особистого життя. Ну не хочу я заміж і дітей не хочу, жінкою від того менше я не стану. І так я можу хотіти вчитися років до 40 (такі вже в мене плани на навчання) і кайфувати від роботи так, що хочеться ще і ще. А ще я страшенно не люблю готувати, але жодну людину, яка хотіла зі мною стосунків чи чоловіків, які кликали мене заміж це не злякало і не відвадило.

Є в моєму житті одна дуже показова сексистська історія:

В 2011 році я вступала в університет за фахом слідчий-криміналіст. І от коли я оформлювала направлення на навчання, у відділку довго не хотіли підписувати мою заяву аргументом “Нам тут у відділку баби нахуй не треба”.
Коли я приїхала в університет я була в шоці, тому що 2/3 студентів факультету були студентками. Мене так запевняли в тому, що це “не жіноча справа”, що я думала, що я приїду і буду там ледь не єдина дівчина на потоці.

Я досі подумую про строкову службу, хоча і знаю як у нас в країні з цим.

Мене обурює, що в ХХІ столітті люди правда вірять, що голим тілом можна щось продати, особливо металопластикові вікна, ага.

А ще мене обурює, що якщо жінка вже секс-працівниця, то повну кримінальну відповідальність несе вона, а її “клієнтам” взагалі ніц.

Особисто мені не подобаються компліменти щодо мого тіла, що не стосується моєї роботи над ним, тому що це все генетична лотерея, я не вибирала собі зріст, не вибирала собі колір очей чи час, коли почну сивіти, я не обирала собі форму носа чи товщину гомілок і зап’ястків. Я не знаю як на це реагувати, тому що я на це впливу не маю жодного. Я можу пофарбувати волосся, підстригтись (але тут треба дякувати моїй перукарці), вдягти лінзи чи окуляри, нафарбуватись в кінці кінців, вдягтися за своїм смаком, зробити татуювання, ось що має сенс хвалити.

Я вважаю огидним звинувачувати жінку за те, що її зґвалтували чи за те, що вона живе з аб’юзером (щодо останнього мені душа не на місці, але я уявлення не маю як їй допомогти, як їй пояснити, що ні, ти його не контролюєш, він тебе принижує і тобі треба від нього йти, але це вже інша розмова). Це огидно, тому що ґвалтівник чи аб’юзер не мала дитина, всі ми живемо в соціумі і вміємо дотримуватись норм спілкування і співіснування людей, ми дорослі люди і маємо вміти стримуватись.

Ще один ньюанс, я вважаю що бути спеціалісткою в своїй сфері не соромно. Так, це про фемінітиви. Бути докторкою наук нічим не гірше, аніж бути доктором наук. Бути жінкою не гірше, ніж бути чоловіком. До речі, 19го березня в Івано-Франківську в Книгарні Є читатиму лекцію про фемінітиви (хвилиночка реклами:))

Бути людиною прекрасно, бо в нас є свідомість і можливість бути тим, ким ми хочемо і не йти на поводу в когось там.

Я відверто не розумію маніпуляції чоловіками “чо ти як баба?”, начебто жінкою бути погано.

А ще я не розумію, чому для деяких чоловіків місячні це як проказа. Альо, якби не було місячних, вас би теж не було, умнікі.

Моє ставлення до строкової служби: вона має бути контрактною, щоб служити йшли ті, хто хоче, незалежно від статі.

Моє ставлення до чоловіків: теж люди

Моє ставлення до БДСМ: ця тема викликає багато холіварів в фемрусі, але я не бачу нічого поганого в таких практиках, якщо це відбувається за взаємної згоди і після цього обом добре і не соромно бути собою.
Вам взагалі має бути байдуже що двоє або більше дорослих людей роблять в ліжку за взаємної згоди.

Моє ставлення до мудаків, незалежно від їх статі, ґендеру, орієнтації, національності, кольору шкіри, віросповідання, зросту, наявністю бороди, кількості сексуальних партнерів і так далі: хейт, хейт, хейт

Можливі доповнення.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s