Моя спонтанність і неформальна «Калавурня»

Кожна моя подорож в Черкаси стає якоюсь особливою. Цю можна описати одним словом ー «спонтанність».

Цього разу все почалось за тиждень до того як я поїхала на «Калавурню» ー я захворіла, почувала себе дуже зле і до останнього дня вагалась ー їхати чи не їхати, ось в чім питання. Але в суботу зранку, я прокинулась абсолютно здоровою (так мені, принаймні, здалось). Ми зі «Свідками Слова» збирались приїхати цілою навалою ー себе показати, на людей подивитись. Але десь за тиждень

в кожного знайшлись свої важливіші справи або інші форс-мажори. Зі мною зголосився поїхати тільки Сергій Одаренко, який, зрештою, ввечері в п’ятницю повідомив, що не поїде. Того ж вечора ми списались з Сєвою Жейко і я його загітувала поїхати хоча б на один день зі мною. В суботу зранку ми зустрілись в Борисполі, щоб відправитись в Черкаси автостопом.

Не знаю як кому, а нам вистачило везіння, щоб двома машинами добратись до міста. На відкриття табору ми спізнились і їхали з абсолютною впевненістю, що обід ми теж пропустили. Але, величезне дякую оргам за те, що приберегли декілька порцій і ми все ж таки голодні не лишились. Зрештою, думаю, нічого важливого ми не встигли пропустити, а примчались саме на розповідь про особливості організації та проведення літзаходів. Чесно, було трохи нудно, тому ми з Сєвою пішли шукати «курілку».

Пізніше біля ватри з’явилась сонячна людина ー Олександр Дубина, такий собі черкаський вуличний музикант з гурту «Сонце в кишені», він чимось нагадав мені Володимира Партику.

Спочатку я думала написати детальний огляд «Калавурні», але потім зрозуміла, що я надто сильно хочу спати, приїхавши додому. Адже ми тільки те й робили, що надзвичайно багато спілкувалися і майже не спали, і заради отакого неформального спілкування я залишилась в Черкасах ще на один день.

Перший день мені найбільше запам’ятався походом на Дніпро, а точніше дорогою назад, адже нам довелося лізти через паркан. Потім безкінечною розмовою з Андрієм до ранку (і це не тому що він Андрій, хоча всі Анрійчики класнєнькі за замовчуванням, а тому що розмова справді склалась цікава).

Ранок другого дня почався не з кави, а з «Тіні сонця» на повну гучність з динаміків машини Пантюка, хоч десь там хтось щось намагався казати штибу «фу, рок», але, напевно, просто хтось не зовсім шарить естетику «ТС».  Я досі вважаю, що прокидатись раніше 10 ранку це варварство. Не буду писати про все, а тільки про те, що найбільше зачепилось в моїй пам’яті.

Пізніше відбувся майстер-клас від видавця Чабаненко Ю.А.. Вона говорила подекуди правильні речі, але мені важко сприймати людину, яка позиціонує себе як людину видавничої справи, а дозволяє собі вживати біль жіночого роду і всюди приймати участь, якщо ви звісно розумієте про що я.

Другий день, видався найбільш насиченим, тому про нього, певно, я говоритиму найбільше. Після майстер-класу з видавничої справи юні літератори розділились на підгрупи і кожен обрав для себе свого «лектора». Я відправилась до Пантюка, керуючись логікою «кого я знаю» і, чесно, жодного разу не пошкодувала, адже він як досвідчений поет не дозволив собі судити творчість юних поетів, тиснучи своїм поетичним стажем, а розділив нас на дві команди ー «критиків» і «письменників», вимагаючи від нас самим обговорювати творчість один одного. Без уваги він нас не залишив, не хвилюйтесь, досить гарно підсумовував все те, що ми говорили один одному. І я думаю, критикувати в нас чудово вийшло, я почула конструктив не тільки в свою адресу, а й загалом і знаю на кого з поетів варто звернути увагу, якщо я все ж таки оберу шлях літературного агента.

Не дочекавшись вечері ми організованою командою звалили на Дніпро. Мій коментар: кущі, гарні чоловічі сідниці, водорості і ай-да Третяк, але хто не був там все одно неправильно це все зрозуміє:) Але мені подобається ваш хід думок.

Всі вечори закінчувались читанням поезії біля багаття. Цього разу ми читали чужі вірші тих, хто подобається. Модерував все це дійство п.Солодар і, напевно, якби не моя запальна вдача і на наступний день я не висказала привселюдно своє «фе» з приводу невеличкого конфлікту, який в нас виник саме на підставі чужої поезії і загалом укрсучліту, навіть не знаю чи задумався б він над тим, яка різноманітна публіка приїхала на «Калавурню» і як класно бути різними і, зрештою, не класиками єдиними. Щодо конфлікту як такого, я сама зробила умисну провокацію на перевірку адекватності учасників, хоч і справді люблю вірш, який зачитала ー «Ти прокинешся зранку…» Андрія Любки.

День третій почався зі спроби зібрати людей на ранкову руханку, а потім на сніданок. Я розумію, що творчі ще ті розгільдяї, але зігнати всіх докупи виявилось досить складним завданням, так ми і тинялись всюди неорганізованими тучами.

Центральною подією дня №3 став приїзд Ірен Роздобудько, більше мені сказати нічого. Знову ходили на Дніпро, знову багато спілкувались, знову до самісінького ранку.

Останній день ー поетичний слем від Сергія Пантюка, круті виступи, купа емоцій і вражень, вручення сертифікатів, фотознимкування.

Хочу подякувати всім за те, що були зі мною ці дні, за ту неймовірну кількість розмов про все на світі, починаючи від дієслівної рими і стьобних гімнів графоманів закінчуючи готуванням їжі і стосунками між чоловіком і жінкою. Дякую за всі ті обіймашки і ваші посмішки, це справді багато для мене означає. Дякую за той самий чай, якщо ви розумієте про що я.

Ну і, звісно, дякую всім організаторам і лекторам, дякую «ФРІ», НСПУ, Управлінню у справах сім’ї, молоді та спорту за те, що надали безкоштовне харчування, а також дирекції табору «Дахнівська січ» за надане місце під Всеукраїнську літературну наметову школу-табір «Калавурня».

До нових зустрічей!

Текст: Іванка Урда

Фото: Олена Мяус

Відеосюжет про «Калавурню» можна подивитись тут: https://www.youtube.com/watch?v=d8vO24VSUmk

Advertisements

3 thoughts on “Моя спонтанність і неформальна «Калавурня»

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s